[C2FL] Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

[C2FL] Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

18 sie 2018 11:33

Sluchajcie, trochę mnie czas goni w bojach ASO wiec bardzo proszę o szybka pomoc jakby się dalo :)

Likwidowalem szkode w niespełna polrocznym Ceedzie - porysowane drzwi i błotnik.

O ile w ASO udało się to w miare dobrze zrobić, o tyle okazało się ze mistrzowie porysowali mi przedni zderzak (inna sprawa po co go demontowali jak i błotnik ale to już jak napisałem inna sprawa). Porysowali w miejscu gdzie się laczy w błotnikami plus ekstra krecha w pionie po zderzaku i tej czarnej ramce halogenowej.

Koniec koncem udało się wymoc na nich naprawę tego co schrzanili (co nie było taka prosta i krotka sprawa). Tyle ze o ile drzwi i błotnik pomalowali dobrze tzn idealnie dobrali odcien, o tyle lakier na zderzaku ewidentnie ma inny odcien. Jak się domyślacie przy okazji dowiedziałem się ze przecież jest ok, prawie nie widać, zawsze będzie roznica itp.

I teraz glowne pytanie, czy oryginalne zderzaki, jakby była konieczność zamówienie w KIA sa malowane czyli np. podajemy VIN-a i przyjezdza zderzak już we wlasciwym kolorze ?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Oryginalny zdrerzak PILNE

18 sie 2018 11:53

Nowe zderzaki przychodzą nielakierowane.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Oryginalny zdrerzak PILNE

18 sie 2018 13:34

Nie. Musiałbyś szukać na złomach, alledrogo z demobilu.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: Oryginalny zdrerzak PILNE

18 sie 2018 15:38

Czyli pozostaje liczyc na to ze jednak znajda lakiernika która da sobie rade :P

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

19 sie 2018 03:00

Ale na zderzaku zawsze będziesz miał inny odcień (jeśli zderzak plastikowy).
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

19 sie 2018 10:58

Owszem, tyle tylko ze to na chwile obecna wygląda tak, ze patrze na auto z boku, odcien nadwozia idealnie zgrywa się z tylnym, nieruszanym zderzakiem, natomiast przedni który był "malowany" wygląda jak z innego auta:)

Zdaje sobie sprawę ze cos tam zawsze się będzie roznic ale bez przesady, tym bardziej ze jak napisałem auto ledwo pol roku ma :)

Przy okazji, bo jak na zlosc nie mam pod blokiem innego Ceeda, moglibyście zobaczyć na ile się ugina przedni zderzak np. pod lampa? Czy to jest takie wyraźne ugiecie czy minimalne ? Bo tutaj tez mi cos nie pasuje - zderzak sie masakrycznie ugina jak sie palcem wciska.
Co prawda pomacałem na miescie Ceeda kombi plus swojego I30 i tam zderzaki się bardzo sztywne "od lampy do lampy" i ugiecie jest minimalne. No ale i to I30 i Ceed nie HB.

Zreszta tak to wygląda, na zywo znacznie gorzej


Obrazek

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

19 sie 2018 12:06

Wrzucę Ci zdjecie mojego Sportka Infra Red, zobaczysz, że jest identycznie jak u Ciebie.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

19 sie 2018 13:50

Tylko widzisz, problem w tym ze 1. w tym ujęciu i tak nie widać tego tak bardzo 2. z tylu jest jak napisałem praktycznie bez roznicy w stosunku do budy no a 3. jak popatrzysz z boku to jakbys się nie ustawial itp. to widać ze
kolor zderzaka z przodu to nie ten kolor co zderzaka z tylu :)

Inaczej, tak to wygląda jakby przod był pomalowany jakims sraczko-buraczkowym lakierem :) z naciskiem na buraczkowy bo to taki odcien:) Może na focie tak bardzo nie widać bo mala :)

Zreszta skoro przy tak nowym lakierze z tylu jest idealnie to z przodu się nie da ?:P We fabryce jakimiś cudownymi narzędziami dysponują ?:P

Toz w 10 letniej pandzie malowali robili mi zderzak i nawet sladu nie było :)

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

23 sie 2018 18:12

No dobra:) Zabawy z ASO czesc MCXLLLX:P
Udało im się dość mocno zgubić ten malinowy odcień zderzaka, moim zdaniem (odejmując to ze ze uwagi na zlosc moglbym się czepiac za bardzo :P ) nie ma szalu ale jest powiedzmy ok. A na pewnie niebo a ziemia do tego co było.
"pylki, srylki" i jakos im wyszlo. Co prawda mowilem ze nie zycze sobie psikania znow po błotnikach ale ok, gość w papierach wpisze jak to było robione.

Ale... rozumiem nieuctwo albo liczenie na trafienie klienta co w ogole nic nie qma, tyle ze jak już udało im się jakos zgubic przejście w miare to chociaż mogli pozadnie wypolerować z boku zderzak + błotnik :)
I będzie poprawka jutro bo chyba ktoś się spieszyl i pocisnal za mocno :P :)

A i jeszcze jedno, bo tego to już w ogole nie wiem. Przypadkiem jak dzisiaj gość auto oddawal to zauwazylem na tych drzwiach co były robione z ubezpieczenia takie jakies refleksy pod swiatlo. Gosc twierdzi ze to zniknie bo to jest "cos tam".
Probowalem to wyczyscic w paru miejscach mieciutka scierka ale kicha, w ogole jakies tłuste deko sa cale drzwi. W każdym razie refleksy nie znikają.
Teraz pytanie, dali ciala i zle wypolerowali czy to tak ma być i zlezie za chwile?

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

24 sie 2018 13:17

Zabawa z ASO , czesc, mam nadzieje przedostatnia:)

Dzisiaj panowie przepolerowali kawalek blotnik i zderzaka, gdzie wczoraj sie nie przylozyl ktos do tego no i powiedzmy ze temat zderzaka jesli chodzi o robote jakos wyglada.

Zatem prosze pana z aso o ten kwitek co wczoraj po raz kolejny o nim rozmawialismy co bylo robione ze zderzakiem. A pan najpierw cos o robieniu z ubezpieczenia (pomylil chyba to ze zderzak nie byl z ubezpieczenia) a pozniej ze nic nie wystawi bo czegos sobie tam nie otworzyl :) Szkoda czasu na opowiadanie, w koncu wystawil cos ze "malowane byly rysy na zderzaku" i ze nie bedzie pisal nic ze wyrownywali kolor psikajac na blotniki bo nic takiego nie robili :) Nie dotarlo ze robili bo pozniej polerwali - nie wystawi i juz :)

Zatem poinformowalem pana o tym ze wplynie do nich pismo o tym, naturalnie z powiadomieniem Kia MP zeby mieli info jaki serwis autoryzowany maja:)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

24 sie 2018 15:26

A które to aso...tak z ciekawości pytam ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

28 sie 2018 09:41

Też jestem ciekaw :D
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

28 sie 2018 12:38

...z ul. Jasnogórskiej takie dostałem info na priv ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

30 sie 2018 15:10

Obrazek
Buahahahahahaha dlaczego mnie to nie dziwi :rolling:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

13 wrz 2018 21:25

Ryba,

po wysłaniu pisma z opisem całej sytuacji (oczywiście kopia ubezpieczyciel i KIA) + uprzejma prosba o podanie wreszcie na papieprze co robili ze zderzakiem dzisiaj przyszla odpowiedz :)

W sumie to nic się nie działo, usługa wykonana prawidłowo, zachowanie pracowników prawidłowe, przecież wszystko ok wiec "o co cho " :)

Nie dotarło ile razy wszystko poprawiali, nie dotarło że chce info co robili w związku ze zderzakiem, nawet nie byli łaskawi przyznać że polerowali osłonke przeciwmgielnego :P O tym cisza w ogole :)

W pismie opisałem wszystko wiec "parę" zdań było i uprzejmy pan skwitował to na pismie ze "pominie to milczeniem" hahah:P

Najwazniejsze ze dodał ze blacharnia jest osobnym podmiotem prawnym, tylko w takim razie po co odpisywal skoro to nie do niego było (pomine ze w podpisie było ze dyrektor jakiegoś centrum blacharskiego czy cos podobnie) :)

Aaaaa i co najśmieszniejsze to naprawa zderzaka była ich dobra wola żeby klient był zadowolony bo przecież nieustalono gdzie powstala szkoda a na zdjęciach nic nie widać :)

Co ciekawe sam, bodaj kierownik przyznal, ze jak nie ma nic na kwicie z przyjecia ze cos uszkodzone i na zdjęciach tez nie ma (tak widać ten kawalek ze jest nieuszkodzony :P ) to ok ktoś u nich dal ciala :)

Zreszta w pozostałej części pisma pan dyrektor sam przyznaje znow ze szkoda nie wiadomo gdzie i przez kogo ale idzie w koszty zakładu :) Dobry wujek :)

Reasumujac wszystko było ok, zarówno z likwidacja szkody i likwidacja zderzaka hahah:) Niemal jak w Hameryce co najmniej w Ferrari albo cos :)

W każdym razie jadziem dalej, bo jak mysla ze już temat załatwili (również przeslali odp do ubezp i KIA) to się trochę zdziwią :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

17 wrz 2018 10:44

Nie wiem jak teraz, ale w 2010 ten "niezależny podmiot" - blacharnia Siwka to była taka szopa w zielonkach, że niejeden Janusz klepacz by padł ze śmiechu, nie wiem jakim cudem oni dostali autoryzację KMP na to.. Ale na szczęście niedługo już będzie po wszystkim :D
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

01 paź 2018 18:21

Uff... cholera zarobiony byłem deko i se zapomniałem o forum:)
Póki co pismo poszło, ogólnie rzecz biorąc żeby "pan direktor" zweryfikował swoje informacje, bo trochę się mija z prawdą:)

Zobaczymy co dalej :)

A tak przy okazji, jak to jest z gwarancją na nadwozie? Pomijając szkodę czy nieszczęsny zderzak.

Czy coś takiego nie powinno być gdzieś wpisane? Bo załóżmy że pojadę na przegląd do innego ASO i zobaczą że było robione "cuś".

I co wtedy?

Pytałem, z miesiąc temu KMP i milczą :)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

01 paź 2018 19:54

na malowany element masz rękojmie 2 lata od ASO. Nie sią juz objęte gwarancją producenta/inportera... i raczej powinno byc wpisane aby odróżnić te 2 kwestie...jeśli się myle prosze o ruzge.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
krakpawel
Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 01 sty 2018 12:03
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 Pb 135KM
2018, L Business Line

Re: Problemy z pomalowaniem oryginalny zderzak przedni

02 paź 2018 16:19

Kurcze i to by było dziwne, bo w końcu po to robie to w ASO (pomijając gdzie ASO robi bo to już inna kwestia), żeby nic nie stracić.
Inaczej to w sumie mógłbym gdziekolwiek.

Edit: właśnie KMP odpisało, że w zasadzie to oni nie udzielają informacji żadnych a jedynie to mogę w ASO zapytać :)

Powrót do Nadwozie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl